Мобилен телефон
+86 (574) 62759822
Е-пошта
sales@yyjiaqiao.com

За нас

Yuyao Jiaqiao Auto Accessories Co., Ltd. е компанија што специјализира во производство на типови компресори за воздух во автомобил 12VDC (надувувач на автомобилски гуми), правосмукалка за автомобили, алати и додатоци за итни случаи покрај патот, итн. Се наоѓа на исток од провинцијата hejеџијанг - Јујао град кој е на 1 час возење од аеродромот Нингбо Лише (пристаниште Нингбо) и 2 часа возење од Хангжу или Шангај. Компанијата зафаќа површина од 1500 квадратни метри и со 80 вработени, производи извезуваат низ целиот свет со повеќето меѓународни сертификати за влез како CE, RoHS, итн.
Како една од водечките и професионални фабрики, заснована на политиката за квалитет на „квалитетно ориентиран, прв клиент“, воспоставивме прецизен и високо ефикасен систем за контрола на квалитетот. Сертификатите за систем за управување со квалитет ISO 9001: 2000 се добиени во 2006 година.
За да ги подобриме предностите на предизвиците во глобалната конкуренција на цената и да го контролираме квалитетот подобро, развивме сопствена работилница за харвер, мотор работилница, работилница за инјектирање, работилница за составување и работилница за обликување Повеќето од главните делови на нашите производи се произведуваат во нашата фабрика, сите завршени производи доаѓаат од нашите состави. Со оваа професионална опрема за производство и одличен тим за истражување и развој, нашата производна способност достигнува 50.000 парчиња компресор за воздух или правосмукалки секој месец. Воспоставивме и сопствен центар за контрола на квалитетот, тимови за развој на производи.
Во меѓувреме, за подобрување на предностите на предизвикот во глобалната економија на добри услуги, врз основа на помине ISO9001 систем за управување со сертификација, компанијата усвои ERP, ОП и систем за управување со е-бизнис. Исто така, ќе продолжиме да воведуваме домашна и странска напредна технологија и искуство во управувањето и ќе се стремиме кон подобрување на квалитетот и конкурентноста на производот. Повеќето од нашите производи се со меѓународни сертификати сега.