Мобилен телефон
+86(574)62759822
Е-пошта
sales@yyjiaqiao.com

21268, правосмукалка за автомобили 4 во 1 12V со воздушен компресор и светло

Краток опис:

1) Дизајнот на сечилото на вентилаторот од алуминиум обезбедува силно вшмукување и помал шум
2) HEPA Hypa филтер, може да се мие, поголема апсорпција на прашина
3) 3m продолжен кабел за напојување со запалка за автомобил
4) Мотор со висока моќност од 100 W
5) Класичен дизајн на движење со 19 цилиндри, стабилен и сигурен
6) Вграден мерач на гас
7) LED извор на светлина со висока осветленост
8) Разновидни додатоци, пошироко користени


Детали за производот

Ознаки на производи

Нов дизајн со висока технологија, интегрирана 4 класична функција во рачен производ, убав и корисен. Најдобро е за возачите како алатки. Исто така најдобар подарок за возачите. Задолжителен алат во ранецот на вашиот автомобил.

Маханички својства
Материјал ABS, PS, бакар, Al, Fe.
Проток на вшмукување 3,2 Kpa, > 265 g, 100 вати
Вшмукување медиуми Влажни и суви
Електрична карактеристика
Номинална моќност 12V100Watt за правосмукалки, 12V90Watt за компресор за воздух
Напојување Кабел за напојување од 3 метри со запалка за автомобил, споено.
Прекинувач Прекинувач за компресор/исклучување/вакуум, прекинувач за вклучување/исклучување на светлото
Карактеристика на надувување
Максимален притисок 150 PSI
Клипот и цилиндарот Клипот и цилиндарот од 19 mm
Излезен волумен Прибл. 12 LPM
Дополнителна функција
Дополнителна функција Вклучено светло за итни случаи.
Пакети
Додатоци 3 млазници за вшмукување, 3 адаптери за надувување, 1 црево за воздух
Надворешен пакет 50*37*47 см, 12 парчиња/ctn, 19,5/18,5 кг.

4 главна функција како што следува
1) 12V воздушен компресор како пумпа за автомобилски гуми за повеќето автомобили, велосипеди, мотоцикли, комбиња, воздушен кревет, воздушен брод итн.
2) 12V правосмукалка за автомобил за цицање кора, прашина што го прави вашиот автомобил чист
3) Светло за итни случаи
4) Проверка на притисокот

Типични знаци како што следува
1) Алуминиумските ножеви обезбедуваат силно вшмукување, но низок шум
2) Се напојува со кабел од 3 метри со запалка за автомобил
3) висококвалитетен ХЕПА филтер
4) Силен вакуумски мотор од 100 вати
5) класичното јадро на компресорот од 19 mm одговара на повеќето гуми.
6) Вграден мерач за воздух
7) Супер светла LED извор на светлина
8) многу додатоци

xq

Функција за замена

1) Розова златна боја може да се обои

2) мерачот за воздух може да се надгради на дигитален

3) Јадрото на компресорот за воздух од 19 мм може да се надгради на 22 мм

4) Bother 2) и 3) се надградени

5) споен приклучок за напојување;

23
11
certificate

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја